Kandyduję do Rady miasta st. Warszawy głosowanie w okręgu Wola --> lista nr 21

Warszawa miastem równości społecznej !

Rafał Zieleniewski

jako Prezes Polskiej Unii Lokatorów

 • aktualnie zajmujemy się projektem ustawy o wykupie byłych mieszkań zakładowych przez lokatorów, druk sejmowy 2134.


jako Członek rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej STROP poprzedniej kadencji

 • zajmowałem się sprawami interwencyjnymi lokatorów i obniżką czynszów.


jako Pełnomocnik wyborczy KWW Sprawiedliwości Społecznej – P. Ikonowicz

 • chcę usprawnić ruch samochodowy w Warszawie i dać priorytet miejskiej komunikacji zbiorowej.


Od wielu lat wraz z członkami Ruchu Sprawiedliwości Społecznej działamy oddolnie walcząc o prawa lokatorów, pracowników, pasażerów i obywateli. Reprezentujemy setki tysięcy mieszkańców i mieszkanek Warszawy pozbawionych wpływu na decyzje władz miasta. Idziemy do samorządu, by walki te skutecznie wygrywać.

Ulotka_wyborcza_pdf

Program dla Warszawy - kilka propozycji

Przedstawiony program realizuje hasło Warszawa miastem równości społecznej. Skąd wziąć pieniądze na jego realizację? Miasto musi lepiej gospodarować ustalonym budżetem. Jedyną gwarancją realizacji zaprezentowanego programu jest nadzór nad jego realizacją przez całą społeczność Warszawy. _MG_5951.JPG

 • Komunikacja
 • Gospodarka mieszkaniowa
 • Zarządzanie miastem
 • Warszawa po stronie mieszkańców

Kontynuuj czytanie »

Deklaracja programowa Ruchu Sprawiedliwości Społecznej

baner_czysty.jpg

 • Warszawa po stronie mieszkańców
 • Tani prąd w stolicy
 • Miasto bez umów śmieciowych
 • Dom dla Ciebie i twojej rodziny
 • Deprywatyzacja
 • Edukacja dla twoich dzieci
 • Tańsza komunikacja
 • Warszawa nie tylko dla bogatych

Kontynuuj czytanie »

Najpierw jesteśmy ludźmi, później narodami

Równolegle z degeneracją ustroju kapitalistycznego widzimy w całym świecie degenerację formuły demokracji przedstawicielskiej. Ludzie nie akceptują otaczającej rzeczywistości ale nie mogą zmienić jej za pomocą kartki wyborczej. Ośrodek władzy jest w posiadaniu mediów i potrafi ukierunkować wybory na swoją korzyść. Dopiero po rozpowszechnieniu nowych idei można wygrać wybory. Dlatego ludzie są zmuszeni do działań bezpośrednich. Od Tunezji przez Egipt po Turcję, a także w krajach europejskich przetoczyła się fala demonstracji ulicznych. Ludzie formułują żądania i narażając życie walczą ze służbami bezpieczeństwa chcąc wymusić zmianę rządu i polityki społecznej.

Kontynuuj czytanie »

Stanowisko w sprawie zarządzania Warszawą

Stanowisko
Polskiej Partii Pracy Organizacja Warszawska
Polskiej Partii Socjalistycznej Okręgowy Komitet w Warszawie
Racji Polskiej Lewicy Organizacja Mazowiecka
Partii Zielonych Organizacja Warszawska

w sprawie zarządzania Warszawą z dnia 25.06.2013 roku

Spodziewamy się referendum w sprawie odwołania Prezydent m. st. Warszawy, której działania wzbudzają nasz sprzeciw. Podpisaliśmy się na wniosku o przeprowadzenie referendum nie ze względu na animozje polityczne czy personalne, ale ze względu na różnice programowe. W referendum weźmiemy udział, aby zamanifestować swoje przekonanie, że w społeczeństwie obywatelskim osoby źle sprawujące swój urząd powinny liczyć się z odwołaniem.

Kontynuuj czytanie »

W interesie kapitału, pod nadzorem państwa

Niniejszy tekst dedykuję uczestnikom demonstracji 1 maja 2012 w Warszawie - zwłaszcza tym, którzy przyjechali z daleka

Największą klęskę - porównując zapowiedzi i realizację - poniósł Janusz Palikot. Nie zdołał zachęcić do pochodu 1 majowego 20 tysięcy osób.
Działacze PPS wierni swoim tradycjom, złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary walk w 1904 roku. 13 listopada 1904 na placu Grzybowskim doszło do pierwszego od 1863 zbrojnego starcia z oddziałami wojska rosyjskiego.
Od 20 lat pod skwerze przed pomnikiem Partyzanta Gwardii Ludowej przy Rondzie de Gaulle’a zbierali się 1 maja ludzie lewicy. W ostatnich latach w wiecu i pochodzie brali udział po równo działacze Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej i działacze innych grup takich jak Pracownicza Demokracja, Komunistyczna Partia Polski, Młodzi Socjaliści i redakcja pisma Dalej.
W tym roku pochód przebył niedługą drogę od siedziby OPZZ na ul. Kopernika do pl. Trzech Krzyży, skręcił w dół w ul. Książęcą i zakończył w parku przy ul. Rozbrat. Liczebność pochodu 1 majowego zaskoczyła wszystkich całkowicie. Podaną na wiecu przez Leszka Millera liczbę 15 tysięcy jako liczbę uczestników należy traktować jako ostatnią liczbę szacunkową komitetu organizacyjnego z poprzedniego dnia. Z całą pewnością była to największa demonstracja OPZZ od wielu lat.
Tegoroczny wiec pierwszomajowy, liczący mniej niż 100 anarchistów i anarchistek, rozpoczął się na pl. Bankowym przed siedzibą Prezydenta Miasta Warszawy.

Kontynuuj czytanie »

Gospodarka na potrzeby każdego

Najważniejszym problemem są dziś nierówności społeczne.

System liberalnego kapitalizmu sam z siebie nie rozwiąże problemów społecznych. Potrzebna jest umowa społeczna pomiędzy kapitałem i pracującymi. Taką niepisaną umowę zawarto w krajach Europy Zachodniej zaraz po II wojnie światowej. W latach osiemdziesiątych XX wieku bogaci zerwali umowę i zaczęli bogacić się ponad miarę. Polska po 1989 roku powróciła do budowy kapitalizmu wzorowanego na XIX wiecznym. Potrzebna jest umowa społeczna o redystrybucji dochodów zapewniającej przeżycie każdemu człowiekowi niezależnie od jego siły fizycznej, wskaźnika inteligencji czy sprytu życiowego.

Społeczna gospodarka rynkowa to społeczny nadzór na przedsiębiorstwami, zarówno państwowymi jak i prywatnymi. Likwidacja samorządu pracowniczego była jedną z przyczyn patologicznej prywatyzacji polskiej gospodarki. Samorząd pracowniczy, współuczestniczący w wyborze dyrektora, będzie najlepszym gwarantem ochrony praw pracowniczych. Konieczne jest tworzenie rad pracowników jeśli żąda tego nawet jeden pracownik. Korupcję w polskiej gospodarce można ograniczyć poprzez nadzór samorządu pracowniczego nad działaniem przedsiębiorstw z jednej strony i nadzór odpartyjnionego samorządu terytorialnego nad działaniami urzędów z drugiej strony.

Chcę silnej Polski

 • silnej dostatkiem wypracowanym przez swoich obywateli,
 • silnej poparciem obywateli dla państwowych decyzji,
 • silnej szacunkiem i przyjaźnią swoich sąsiadów.

Kontynuuj czytanie »

Kandyduję w wyborach ...

Z Rafałem Zieleniewskim, działaczem społecznym i lokatorski kandydatem nr 7 w okręgu nr 19 (Warszawa) z list Polskiej Partii Pracy rozmawiał red. portalu Władza Rad

 • Ludzie są zniechęceni do polityki, a Ty kandydujesz w wyborach z list lewicowej partii ...
 • Zdecydowałeś się kandydować i kandydujesz z list PPP ...
 • Już mówiłeś, ze istotne są dla ciebie kwestie gospodarcze ...
 • Pytanie o Twoją wizję przyszłej Polski ...

Kontynuuj czytanie »

Wybory parlamentarne 2011

Rafał Zieleniewski Kandydat do Sejmu Lista nr 6 miejsce 7

Bezpartyjny. Przewodniczący Stowarzyszenia Lewicowa Alternatywa. Wiceprezes Polskiej Unii Lokatorów. Członek Rady Nadzorczej SM STROP. Członek Rady Zatrudnienia m. st. Warszawy.

Najważniejszym problemem są dziś nierówności społeczne. Choć w ostatnich 20 latach wybudowano setki tysięcy mieszkań a ludność Polski zmalała to pojawiło się zjawisko trwałej bezdomności. Każdej zimy stu do dwustu bezdomnych zamarza. Tak być nie może! Polska podąża za USA. W tym bogatym kraju 45 milionów osób stale niedojada i korzysta z bonów żywnościowych.

System liberalnego kapitalizmu sam z siebie nie rozwiąże problemów społecznych. Nie chcę, by bogactwo rodziców decydowało o wykształceniu, pracy, wypoczynku czy leczeniu. Chcę Polski socjalnej!

rafal@zieleniewski.net.pl

__Jestem do Waszej dyspozycji 6/7 a w sprawach ważnych codziennie 24/24__

IMG_2563A.jpg

Prawdziwa demokracja teraz!

19 czerwca 2011 roku odbyła się debata publiczna pod hasłem Prawdziwa demokracja teraz!

Poniżej zapis wideo z fragmentów debaty.

http://www.youtube.com/watch?v=pI2ZWAl4KQg&feature=player_embedded

Kontynuuj czytanie »

Wybory samorządowe 2010

Ukończyłem 55 lat. Mimo wieku nie potrafię stać obojętnie wobec problemów występujących wokół mnie. Ukończyłem fizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 30 lat pracuję jako informatyk. Praca nauczyła mnie sztuki przewidywania wszystkich możliwości, cierpliwości w kontaktach z ludźmi i zachowywania spokoju nawet w czasie awarii systemu komputerowego :-)

Rafal_foto_2010C

Chciałem, by Warszawa była wielka. Te słowa, wypowiedziane we wrześniu 1939 r. przez prezydenta Stefana Starzyńskiego, są nadal aktualne. Warszawa powinna być wielka, nie tylko swoją heroiczną walką w czasie wojny. Dla mnie Warszawa będzie wielka, gdy będzie dobrze służyła wszystkim mieszkańcom. Sprawy mieszkaniowe, szkoły, komunikacja ... to jest Warszawa.

Kontynuuj czytanie »

Sprzeciw wobec propozycji Pakietu telekomunikacyjnego

Piszcie do europosłów i do premiera Donalda Tuska, który w Polsce faktycznie stoi za próbą ograniczenia praw człowieka.

Ja, (imię i nazwisko) apeluję do Pana o odrzucenie w całości projektu pakietu telekomunikacyjnego ze względu na:
• zagrożenie wolności użytkowania Internetu dla obywateli, którzy mają prawo do internetu na tej samej zasadzie jak prawo do edukacji, swobody wypowiedzi i dostępu do informacji,
• lekceważenie woli Parlamentu Europejskiego przez rządy krajów członkowskich.

Kontynuuj czytanie »

Pierwsze skojarzenie

Pozwalam sobie na zaprezentowanie zdjęcia centralnego skrzyżowania stolicy Polski w dniu jej święta narodowego. Co widzimy? Jak dla mnie to same symbole, nasuwające skojarzenia z Warszawą.

Kontynuuj czytanie »

Eksmisje lokatorów

W Warszawie zaznacza się proces nieoglądany do tej pory. Są to eksmisje w praktyce na bruk.

Kontynuuj czytanie »

Centrum Warszawy

Pisanie propozycji dla centrum miasta jest trudne tak prawie, jak pisanie propozycji dla całego miasta. Bo tak naprawdę ludzi interesuje przede wszystkim centrum.

Kontynuuj czytanie »

Wspólnota mieszkańców

Chciałbym napisać o wspólnocie wszystkich mieszkańców Warszawy, o społeczności Warszawy. Tę wspólnotę trzeba budować, również poprzez sieć tablic o informacjach od mieszkańców miasta.

Kontynuuj czytanie »

Transport publiczny

Propozycja uprzywilejowania transportu publicznego oraz propozycja zwiększenia przepustowości skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

Kontynuuj czytanie »

Tekst apelu do Prezydenta RP

Rafał Zieleniewski

		Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Lech Kaczyński
Kancelaria Prezydenta
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa

Zwracam się do Pana z apelem o zawetowanie Ustawy o rozliczaniu zeznań podatkowych pracowników przez pracodawców.

Przyjęta przez ustawodawcę zasada, że wypełnienie deklaracji przez pracodawcę jest regułą, kształtuje model zachowania społecznego. Mój szczególny niepokój budzi obowiązek zgłoszenia pracodawcy nazwy organizacji pożytku społecznego, którą podatnik wspiera 1% kwoty podatku. Może to być społeczny komitet budowy pomnika Jana Pawła II, może to być Kampania Przeciwko Homofobii, może to być organizacja ekologiczna bądź inna o radykalnych poglądach. W takim wypadku pracodawca miałby dostęp do danych osobowych wrażliwych, dotyczących domniemanego wyznania, orientacji seksualnej bądź poglądów politycznych. Ponieważ pracodawcy są tylko ludźmi więc istnieje uzasadniona obawa skorzystania z informacji o materialnym wsparciu określonych organizacji w celu eliminowania pracowników o odmiennych poglądach niż posiada pracodawca. Zagraża to realnie swobodzie stowarzyszania się obywateli, gwarantowanej w Konstytucji RP. Swoboda stowarzyszania się leży u podstaw konstrukcji społeczeństwa obywatelskiego i jej wartość przewyższa korzyści finansowe dla obywateli wynikające z likwidacji kosztów rozliczania deklaracji rocznej PIT.

Obowiązek zgłaszania przez pracownika woli samodzielnego złożenia deklaracji podatkowej może też być przesłanką dla pracodawcy domniemania pracy w drugim miejscu. Prawo do podjęcia zatrudnienia u innych pracodawców leży u podstaw prawa pracy i swobody działalności gospodarczej.

Doceniając problem obniżenia pracochłonności składania deklaracji podatkowej pragnę przypomnieć, że w ubiegłym roku uruchomiono program komputerowy rozliczający podatek i przesyłającą deklarację do właściwego urzędu skarbowego drogą elektroniczną. Niezależnie od wątpliwości prawnych związanych z samą przesyłką elektroniczną proponowałbym tę metodę rozliczeń.

Warszawa, 08.10.2009 r.

		z poważaniem 
Rafał Zieleniewski

Fenomen popularności PO

Rzeczywiście, istnieje coś takiego jak wysokie wskaźniki popularności partii Platforma Obywatelska i premiera Donalda Tuska osobiście. Niezależnie od małej wiarygodności sondaży, w dużym stopniu kreujących opinię publiczną zamiast jej raportowania, trzeba przyczyny owego fenomenu badać.

Kontynuuj czytanie »

Kilka słów o mnie

Jestem obywatelem RP już wiele lat. Na pewno więcej niż Ty ;-) .
Pamiętasz „Autobiografię” Perfectu? To wiesz o mnie wszystko.
No, może gram wyłącznie w brydża.

Jestem zwykłym facetem jakich miliony w RP.
Być może spodziewałeś się o mnie więcej szczegółów?
Mam żonę, córkę, syna, wnuka.

Poznaj moje poglądy. Zrób to, co proponuję.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz do mnie i zapytaj.

Rafał Zieleniewski
rafal(@)zieleniewski.net.pl

Kontynuuj czytanie »

- strona 1 z 3

Thème original par N.Design Studio - Adapté par Pixials - Powered by Dotclear
Fil des billets Administration